В Україні запустилася онлайн-база для лікарів і пацієнтів

В Україні запустилася онлайн-база для лікарів і пацієнтів

Вчора електронна система охорони здоров’я eHealth запрацювала в тестовому режимі. Про її запуск на прес-конференції повідомили представники Міністерства охорони здоров’я України та команда проекту eHealth. Розробкою системи займалася компанія Edenlab.

Тепер в ній можуть реєструватися лікарі, які також можуть реєструвати дані про пацієнтів. Реєстрацію медичних установ у системі лікарі почали ще в червні цього року – за три місяці до неї підключилися 8 медичних інформаційних систем (це електронні системи, якими користуються лікарні та інші медустанови).

eHealth – це електронна система, яка збирає дані про всіх пацієнтів, лікарів і всі лікарні України. У майбутньому на базі цієї системи планується впровадити для кожного громадянина країни єдину електронну медичну карту. Система складається з державного компонента і периферійних приватних систем.

Центральний компонент – “невидимий” для кінцевих користувачів, він об’єднує медичні системи за допомогою АРІ. Приватні медичні інформаційні системи – це системи, які вже використовуються в лікарнях: з eHealth вже працюють Medstar, Helsi, Edenlab, “ЕМСІМЕД”, Medics, “Доктор Елекс” та інші. У міністерстві підкреслюють, що кожна лікарня зможе вибрати ту систему, яка їй підходить (і яка приєдналася до eHealth). Базовий набір онлайн-сервісів для лікарів і доступ пацієнтів до системи буде безкоштовним.

У міністерстві заявляють, що в майбутньому будь-який пацієнт зможе просто отримувати свою медичну інформацію в eHealth, а будь-який лікар – ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта – система буде об’єднувати всю медичну історію пацієнта. Необхідності в паперових картах і довідках не буде. Лікарі будуть виписувати електронні рецепти.