Експорт української молочної продукції зріс на 81%

За останні вісім місяців українські підприємства експортували на 81% більше молочної продукції, ніж за аналогічний період минулого року

Зростання цін на світовому ринку та відкриття нових ринків призвело до збільшення експорту української молочної продукції за останні вісім місяців на 81%. Про це під час міжнародної конференції заявила заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, повідомляє «Промисловий портал».

«Молочна галузь є специфічною, соціально та економічно важливою в структурі АПК. Її потенціал наразі нереалізований, галузь знаходиться в стані трансформації і дуже важливо знайти правильні кроки, щоб надати потужний поштовх для її розвитку. Сьогодні ми вже маємо реальні зміни, такі як зміщення виробництва молока від господарств населення до сільськогосподарських підприємств, підвищення продуктивності корів, збільшення частки молока екстра-класу. Вважливим є не тільки нарощення експорту, а в першу чергу забезпечення українського споживача продукцією належної якості», — каже Ковальова .

Наступного року уряд планує суттєво збільшити видатки на розвиток галузі тваринництва. На це бюджетом передбачено 2,3 млрд грн. З початку року виробництво молока на підприємствах збільшилася на 1,3% порівняно з 2016 роком, а в серпні зростання склало 3,6%.

Як повідомляв «Главком», у першому півріччі нинішнього року український експорт у країни ЄС зріс на 22% і склав 8,4 млрд доларів, а імпорт збільшився на 29% – до 10,5 млрд.