Закарпатське село включили в міжнародний скульптурний турмаршрут

Закарпатське село включили в міжнародний скульптурний турмаршрут

Велятин перетвориться на один із центрів культурного туризму, завдяки місцевому скульптору.

Незвичайну мармурову скульптуру встановили в центрі Закарпатського села Велятин. Статуя була створена під час IV-го Міжнародного скульптурного симпозіуму, що проходив у замку Сент-Міклош в Чинадієво Мукачівського району, передає Mediakhust.

За умовами заходу, автор повинен був подарувати скульптурний витвір якомусь населеному пункту – скульптор Іван Дем’ян прийняв рішення прикрасити своєю роботою рідне село Велятин.

Скульптура Дем’яна є символічним зображенням вчителя. За словами автора, йому хотілося увічнити в камені саме педагога, оскільки, на його переконання, вчителі дають дорогу в життя кожному і заслуговують на повагу з боку суспільства.

Під час урочистого відкриття композиції, організатор скульптурного симпозіуму Петро Матл заявив, що відтепер село включене до Міжнародного скульптурного туристичного маршруту.

Варто відзначити, що Велятин – не перший населений пункт, який став частиною великого проекту – Міжнародного скульптурного туристичного маршруту.

“Уже після другого симпозіуму ми почали створювати карту, так званого скульптурного шляху, аналогічного, наприклад, винному шляху Закарпаття. Спочатку на цій карті був представлений тільки Берегівський район, але в подальшому шлях став розвиватися і вже навіть вийшов за межі області. Одна зі скульптур, виготовлених на попередніх симпозіумах, встановлена в місті Стрий на Львівщині і ще одна – в селі Тарпа в Угорщині. Але більшість скульптур все ж встановлюється в закарпатських селах. Наша мета – внести свій внесок в розвиток зеленого туризму, популяризацію закарпатських мальовничих сіл”, – розповів про проект Петро Матл.

Фото: khustnews.in.ua, Uzhgorod.net