Нову будівлю Tate Modern назвали на честь емігранта з України

Нову будівлю Tate Modern назвали на честь  емігранта з України

Галерея сучасного мистецтва Tate Modern, один з найбільш відвідуваних музеїв Великобританії, перейменувала своє нове приміщення на честь американського мільярдера українського походження Лена Блаватника.

За словами керівництва Tate, саме підтримка Лена Блаватника забезпечила успішне завершення амбіційного будівництва нової будівлі галереї.

Вона раніше називалася Switch House, вона була спроектована швейцарським архітектурним бюро Herzog & de Meuron Architekten.

У 2011 році мільярдер, родом з Одеси, зробив найбільше пожертвування в історії Tate Modern – 260 мільйонів фунтів.

Саме цієї суми не вистачало на зведення нового корпусу, будівництво якого почалося на кошти (58 мільйонів фунтів) уряду і місцевої влади в 2009 році. Через п’ять років роботи на території колишньої електростанції були завершені.

Директор Tate заявив, що «щедрість» цього пожертвування майже безпрецедентна в історії музею. Він зазначив, що підтримка Блаватника «забезпечила успішну реалізацію проекту».

Свого часу Blavatnik Family Foundation також спонсорував Національну галерею, Національну портретну галерею і Британський музей. Крім цього фонд відомий своєю участю в освітніх проектах: зокрема, він фінансував дослідження в Гарварді і в Єльському університеті.