Українець придумав як допомогти мешканцям Г’юстона

Українець придумав як допомогти мешканцям Г’юстона

Талановитий художник, іконописець, скульптор і будівничий Нестор Топчій народився і виріс у США, але все життя відчував і розвивав зв’язок із українською культурою.

Чоловік відомий у Г’юстоні, зокрема, своїм амбітним проектом HIVE («Вулик»), ціллю якого є створити доступне житло і робочі місця для місцевої громади з допомогою контейнерів для перевезення. На фоні найпотужнішого урагану в штаті Техас за більш ніж 50 років, який знищив близько ста тисяч будинків, майже половину з яких припадає на Г’юстон, задум Нестора Топчія набуває особливої актуальності.

«Вулик» мав би стати центром підприємництва та культурного життя. У його просторах знайдуть місце офіси, студії, магазини, ресторани, заклади відпочинку. Крім того, проект, побудований на основі вторинного використання вантажних контейнерів, пропонуватиме доступне житло.

«Першим стимулом до створення «Вулика» було не очистити майданчик. Першим натхненням було створити щось, що абсолютно вражатиме і полонитиме серця», – сказав автор ідеї.

Вартість реалізації проекту – близько 25 мільйонів доларів.

У команді, що працює над розробкою концепції «Вулика», багато експертів із різних сфер – архітектури, ландшафту, розвитку, збору коштів, бізнесмени та фінансисти, що мають досвід роботи в масштабних проектах. Деякі люди роблять свій внесок і відходять, інші долучаються.

«Ми маємо великий і гарний план, – ділиться роздумами Топчій, – але до того, як його реалізуємо, буде ще багато інтерлюдій, з якими можна працювати й експериментувати, залучати людей».

Топчій підкреслює, що замість того, щоб боротися з природою, людям потрібно співпрацювати з нею, і пояснює, що в цьому контексті «Вулик» є не об’єктом, а методологією, частиною вирішення проблеми:

«Я відчуваю, що модульна архітектура є дуже гарним підходом до будівництва. Контейнерна структура бере до уваги навколишнє середовище, застосовуючи старіші технології».