Українець, який створює спецефекти для голлівудських блокбастерів

Їхня професія – створювати на комп’ютері уявний світ. Так, щоб глядачі у кінозалі милувались футуристичними містами і краєвидами Марсу.

828318

Тепер не потрібно створювати костюми для драконів – дизайнери зроблять їх значно реалістичнішими. Зрештою, тепер режисеру вистачає лише кімнати із зеленим тлом, а решту декорацій домалюють професіонали.

Одним з таких є харків’янин Руслан Борисов. Пройшовши навчання в університеті Італії, хлопець вмів робити ось такі спецефекти. Непогано для початку , але треба було розвиватись далі – Руслан продовжує освіту у Канаді, і там же йому вдається влаштуватись у легендарну студію спецефектів “Ем Пі Сі”.

Це вона вже 25 років втримує ключові позиції у кіноіндустрії, і саме вона у 2017 здобула Оскар за стрічку “Книга джунглів”. Першою серйозною роботою для українця стала “Ілюзія обману”. Потрібно було намалювати піраній та анімувати їх. Режисеру спочатку не подобалось, як вони рухають, та й розміри не підходили, а втім, Руслану таки вдалось створити правдоподібну сцену.

Далі були фільми: “Люди ікс : Апокаліпсис”, “Красуня і Чудовисько”, “Пірати Карибського моря: помста Салазара” та “Термінатор: генезис”, для останньої дизайнери розробляли цифрову копію Арнольда Шварцнегера.

Над стрічкою “Привид у броні” працювали 10 місяців, за які намалювали 1000 кадрів – це і панорами міста, і сцена конструювання нового тіла героїні. В останні ж роки Руслан займається супервайзингом. Тобто вже не малює, а координує роботу команди, веде перемовини з режисерами.

Молодим дизайнерам рекомендує нікого не копіювати, а покладатись на власну фантазію. Адже у їхній професії завжди шукають свіжих ідей.

Джерело: 24 Канал