Український стартап почав продавати дрони у США і Канаді

Український стартап почав продавати дрони у США і Канаді

Український стартап Kray Technologies підписав перші контракти про виробництво агродронів.

Основними замовниками виступили фермери зі США і Канади. Компанія готова продати близько 10 дронів ціною $50 тис. кожен.

В чому суть проекту? Дрон допомагає збільшити врожайність і зменшити обсяги добрив. Тобто підняти доходи фермерів і зменшити витрати. Наприклад, при внесенні добрив літаком залишаються неохоплені ділянки поля, через що втрачається близько 4% врожаю. Kray летить на висоті 1 метра над посівами в автоматичному режимі, зменшуючи втрати до 0,5%.  А ще він оснащений системою комп’ютерного бачення, яка дозволяє розпізнавати перешкоди і автоматично ухилятися від них.

Наразі дрони збирають у Києві. Вже наступного року Kray працюватиме з передзамовленнями для серійного виробництва, яке організують в різних країнах світу. В проект вже інвестували більше $ 350 000, щоправда, імен інвесторів поки не розголошують.

“Ми будемо розголошувати наших інвесторів тоді, коли у нас буде черговий раунд, який ми вирішимо зробити публічним”, – говорить засновник проекту Дмитро Сурду.

За оцінками компанії, ринок США і Канади, на який вони орієнтуються, оцінюють в $1,8 млрд щорічно. Він формуватиметься наступні три роки і насичуватиметься протягом 8 років. У цільову групу дрона Kray потрапляє більше половини с/г земель США і Канади і приблизно 1 мільйон фермерів, 20% з яких висловлюють намір купити для подібних цілей літак.