Українські вчені на рік відправляться в експедицію в Антарктику

Українські вчені на рік відправляться в експедицію в Антарктику

Українські вчені Антарктики в складі 12 осіб, серед яких геологи, геофізики, біологи, медики, інженери й інші професіонали, 1 квітня на рік відправляються на експедицію в Антарктику, передала прес-служба Міністерства освіти і науки України. Вони будуть працювати на станції Вернадського.

«Нам слід зробити все можливе, щоб незважаючи на війну і фінансові проблеми станція Вернадського не припиняла роботи», – повідомила міністр освіти Лілія Гриневич на святковій церемонії проводів вчених.

Бюджет експедиції поточного року становить 39,2 млн грн. Новоприбулі члени 22-ї Антарктичної експедиції поміняють іншу, яка також пробула там рік.

За твердженням міністра освіти і науки Лілії Гриневич, Україна є однією з 29 країн, які можуть приймати рішення про діяльність льодовитого материка.

«Для нас дуже важливо не втратити це право, яке було видобуто усіма минулими експедиціями і українськими вченими. Зараз ми не маємо ресурсів для придбання даного судна, хоча воно нам дуже потрібне, і не тільки для забезпечення роботи станції Вернадського, однак і для інших наукових цілей. Нам слід зробити все можливе, щоб незважаючи на війну і фінансові проблеми, станція «Академік Вернадський» не припиняла роботу», – передала Гриневич.