Українські підлітки розробили додаток на екологічну тематику

Українські підлітки розробили додаток на екологічну тематику

Команда дівчат із Запоріжжя взяла участь у конкурсі Technovation Challenge і розробила додаток AirNear, що моніторить рівень забрудненості повітря в місті.

Цього року в Україні вперше на національному рівні пройшла програма Technovation Challenge.

Щороку Technovation запрошує дівчат з усього світу «вивчити та застосувати на практиці навички, необхідні для вирішення проблем своїх спільнот із використанням технології». Так свою місію описує сама програма.

MediaSapiens поспілкувався з українською командою Zaporozhye_teen, яка відвідала фінал конкурсу в Сан-Франциско в ролі гостей, та однією з ініціаторок втілення програми в Україні Іриною Озимок.

Додаток AirNear, який розробила команда Zaporozhye_teen, показує забрудненість повітря в рідному місті дівчат Запоріжжі. До участі в Technovation Challenge 15-річні Анна Шило, Євгенія Камінська і Даша Табунщик програмувати не вміли. За три місяці вони просунулися від ідеї AirNear до створення прототипу свого додатку.

У ньому можна переглянути карту Запоріжжя, на якій позначено зони, де концентруються певні типи шкідливих речовин. При цьому в додатку видно точні координати забруднення та які саме шкідливі речовини в цьому місці накопичилися (зокрема, фенол, оксид азоту). Дані для додатка команда отримує із запорізької лабораторії при Міністерстві охорони здоров’я, відповідальної за збір інформації стосовно забрудненості повітря й показників тих речовин, які перевищують норму. Щотижня лабораторія надсилає ці дані дівчатам і вони вносять його в базу свого додатку.

За задумом, мешканці міста зможуть планувати свою активність поза домом, враховуючи ризики для здоров’я. Крім того, AirNear робить проблему забрудненого повітря більш видимою.

Джерело: MEDIA SAPIENS