Українці створили будинок, для життя в якому не потрібні газ і вода

Українці створили будинок, для життя в якому не потрібні газ і вода

Інженери та архітектори одного з українських стартапів представили прототип першого в світі будинку, який існує повністю автономно, без підключення до електромереж і водопроводу. Проект отримав назву “PassivDom”.

Будинок на 100% забезпечений всіма інженерними системами, необхідними для життя. Електрику в ньому виробляють сонячні панелі на даху, а вода в будинку постійно фільтрується і використовується повторно.

У PassivDom тонкі стіни, зроблені з суперсучасних будівельних матеріалів: скловолокна, графіту, поліуретану. Такі стіни не можуть заіржавіти або згнити, вони не виділяють шкідливих речовин. Все це дозволяє економити на комунальних витратах, а також не забруднювати навколишнє середовище.

Нові будинки друкуються за допомогою 3D-принтера і складаються зі збірних панелей, тому будівля може існувати в різних конфігураціях: додаткові кімнати просто прилаштовуються до базового модулю, як в конструкторі Lego.

Мало того, будівлю завжди можна розібрати і перевезти з одного місця в інше за лічені години.
Мінімальний термін служби котеджу – 20 років. Фірма дає п’ятирічну гарантію на всі його складові, включаючи меблі й техніку. Центральний модуль PassivDom (36 квадратних метрів) коштує від 29 900 до 59 900 доларів, в залежності від комплектації. При цьому будинок поставляється повністю укомплектованим і готовим до проживання: з меблями, предметами побуту, подушками і навіть келихами для вина.