У закладах почали приймати віртуальну валюту з української соцмережі

У закладах почали приймати віртуальну валюту з української соцмережі

У деяких київських кав’ярнях і кафе вже можна розрахуватися за каву чи їжу німами – віртуальною валютою нової соцмережі Nimses, яку розробили українські стартапери.

Зокрема, у мережі кав’ярень «КаваБулки бариста» почали пропонувати обмінювати німи на каву. Вартість будь-якого напою – 5 000 німів.

Як пояснили у закладі, ніяких домовленостей з розробниками додатка у кав’ярні поки немає. «Це поки така маленька фішка, просто для підняття настрою. А далі подивимося», – сказав він.

Крім того, у київському кафе Green 13 можна купити фалафель за 10 тис. німів.

Як відомо, заснований українцями проект Nimses базується на нібито новій цифровій валюті – німах. Вони нагадують звичні лайки в соцмережах. За кожну хвилину, проведену в додатку навіть оффлайн, користувач отримує один нім. За добу накопичується 1440 німів. Німи потрібні для того, щоб опублікувати пост – одна публікація обійдеться в 100 німів. Але на ній же можна заробити більше. Користувач сам встановлює вартість лайка для свого допису: від 10 до 50 німів. Тобто ті, хто лайкатиме допис користувача, платять йому встановлену суму німів. Накопиченими німами, за словами розробників, незабаром можна буде розплачуватися за реальні товари, і навіть конвертувати їх в інші валюти в лютому 2018 року. Прогноз курсу – 1 нім = $0,001.