У Римі відбулася благодійна українська вечеря

У Римі відбулася благодійна українська вечеря

В суботу, 10 червня, в римському ресторані Сельва Нера, Оргкомітет Євромайдан Рим та Конгрес Українців в Італії провели благодійну вечерю “Презентуємо Україну”. Ініціатором акції став римський волонтер Ігор Дерев’янчук. Така благодійна вечеря проводилась в Римі вперше.

Метою акції було розповісти італійцям про Україну, а також зібрати благодійну допомогу для БФ “Крила Надії”, на лікування онкохворих дітей.

На початку вечері був представлений короткий екскурс з історії України, від Київської Русі до проголошення Незалежності, продемонстровані відеоролики про Україну, її культуру, традиції та сучасність. Після цього всі присутні мали змогу покуштувати українського борщу та вареників, спробувати традиційного яблучного пляцка та сирника. Перлиною свята стали виступи українських артистів Риму: Віри Гудь та Володимира Крамара, котрі зробили для гостей справжню українську забаву.

У заході взяли участь представники Посольства України в Італії, Президент Комітету Roma Capitale Italia Europa Джіммі Труілло та депутат першого римського муніципалітету Мауріціо Еcпозіто. Пан Еспозіто нагородив Голову Конгресу Українців в Італії Мар’яну Тріль, за активну громадську діяльність, пам’ятною відзнакою – скульптурою римської вовчиці. Також, почесні грамоти від БФ “Миротворці України” отримали волонтери Марійка та Ростислав Германи.

На заході було зібрано 470 євро для БФ “Крила Надії”, які сьогодні були відправлені адресату.