У Чикаго з’явиться український мурал

У Чикаго з'явиться український мурал

За ініціативи правління Українського інституту сучасного мистецтва (Ukrainian Institute of Modern Art) в Чикаго стіну будинку на розі Chicago Ave / Oakley Ave буде прикрашено  муралом. До цієї великої роботи було запрошено відомих художників з України – Дарію Марченко та Даніеля Ґріна. Нещодавно в Інституті було успішно представено композицію творчого дуета під назвою “П’ять елементів війни”.

Репортаж про виставку ви можете подивитися тут:

Або прочитати тут:

http://www.uapost.us/blog/vystavka-oblychchya-viyny-v-uimm-chyka-o/

Новий мурал, який художники виконають буквально за кілька днів робти буде присвячено толерантності.

Тому і на брунатній стіні з’явиться зображення рукостискання, як символ порозуміння між людьми, незадежно від раси, віку чи статі.

Довідка: Український інститут сучасного мистецтва в Чикаго був заснований в 1971 році за ініціативою колекціонерів мистецтва доктора Ахіллеса і Віри Хрептовського, а також скульпторів Костянтина Мілонадіса та Михайла Урбана. Вони хотіли презентувати роботи національно та міжнародно визнаних українських художників, які займаються сучасним мистецтвом.

Український інститут сучасного мистецтва (UIMA) зберігає і просуває сучасне мистецтво як спільний вираз українського та американського  мистецького досвіду.

UIMA розробляє, використовує та заохочує мистецький талант на виставках, концертах, читаннях, лекціях та фільмах, з метою задовільнити культурні потреби нашої громади та міста Чикаго в цілому, а отже, зміцнювати культурне розуміння.

Цікаво, що мурал і графіті – не тотожні поняття.  Мурал – це досить загальне і абстрактне поняття. Як правило, мурал – це стріт-арт, крупне зображення, нанесене на стіну – це може бути картина виконана фарбою, трафаретний малюнок, постер  і все, на що здатна фантазія художника.

Також мурали частіше всього виконують легально, за узгодженням з міськими властями.