Французька компанія може побудувати у Чорнобилі сонячну електростанцію

Французька компанія може побудувати у Чорнобилі сонячну електростанцію

Американське видання Bloomberg повідомляє, що одна з найбільших французьких енергетичних компаній Engie SA зараз веде переговори з українським урядом про будівництво величезної сонячної електростанції. Вартість проекту оцінили в $1,25 млрд.

Представник Engie SA підтвердив виданню, що компанія веде переговори з українським урядом, але відмовився розкривати деталі та коментувати проект. За даними Bloomberg, зараз французи проводять попередній економічний і технічний аналіз потенційного будівництва.
Трохи більш говірким був міністр екології України Остап Семерак. За його словами, французька компанія звернулася до них після заяви про те, що в Чорнобилі хочуть будувати сонячні електростанції. Більш того, крім Engie SA є ще близько 60 компаній, яким цікавий подібний проект, але судячи з з усього, масштаб їхніх проектів менш амбітний.

Чим Чорнобиль може бути цікавий французькій компанії? Вся справа в тарифах. В Україні діє чи не найвищий тариф на чисту енергію: кіловат-година коштує 15 євроцентів, тоді як в Європі цей показник на 74% нижче.
“Основна проблема подібного проекту – ризики, пов’язані з країною. Так, ви отримуєте гарну ціну, але інвестиційний клімат не викликає довіри, а вартість проектів часто завищена”, – зазначив аналітик П’єтро Радоя з BNEF.

На даний момент повідомляється, що саме Engie SA є єдиною компанією, яка готова побудувати не тільки сонячну електростанцію, але і сховище для енергії. Сам же Семерак заявив, що раніше вони навіть не знали, чи буде комусь цікаво створити такий проект в Чорнобилі. “Тепер у нас хоча б є відповіді”, – заявив міністр.